Lekce a kurzy

CO VÁS NAUČÍME?

Vyvarujte se špatných návyků a rizik, která přináší provozování sportu bez odborného vedení.

Nabízíme možnost volby mezi rekreačním a výkonnostním tréninkem a obě formy vnímáme jako rovnocenné. Tenis se dá hrát na všech úrovních, od příjemné společenské zábavy až po vrcholový sport. Od dětí, přes dospělé, až po seniory.

Tenis kombinačně propojuje fyzické a duševní činnosti, člověk hraje sám za sebe a odpovídá za své chyby i úspěchy! V tenisu neustále přemýšlíte, odhadujete a jste ve střehu. Naučí vás neukvapovat se a zvolit v momentě to nejlepší řešení, aniž by vám ale dovolil zapomínat a sledovat i děje návazné. Zkrátka vše co se vám, ale i vašemu dítěti hodí v běžném praktickém životě.


ŠKOLIČKA PRO NEJMENŠÍ

Školička je určena dětem ve věku 7 let a mladším, které si chtějí osvojit základní tenisové techniky, aktivně trávit volný čas, rozvíjet své pohybové dovednosti nebo jen získat nové kamarády.

Program tenisové školičky je uzpůsoben věku a výkonnosti dětí, probíhá na malém kurtu (minikurt). Při výuce je využíváno dětských raket a tenisových pomůcek (pěnové míče, míče na minitenis, síť na minitenis, atd…), které přispívají k rychlému zvládnutí dovedností zábavnou formou. Trénink probíhá ve skupinách 2-4 dětí. Dětskou tenisovou raketu doporučujeme pořídit až po konzultaci s trenérem, který vám ochotně poradí s výběrem velikosti.


TENIS PRO DĚTI

Kvalitní a smysluplná náplň volného času dětí hraje nesmírně důležitou roli při jejich vývoji. Rodiče se snaží najít pro své děti takové aktivity, které by pro ně byly zábavné a zároveň přispěly k rozvoji jejich osobnosti, získání nových znalostí a dovedností. Jednou z možností je bezesporu tenis. Lze jím získat celkovou fyzickou kondici formou hry. Je zde napětí a porovnání s ostatními, což bývá vhodnou motivací k lepším výsledkům.
Ať již vyberete svému dítěti tenis jako zájmový kroužek nebo jako trénink s perspektivou závodní hry, je naším cílem připravit pro něj výuku moderní a zajímavou formou, která bude rozvíjet jeho pohybové dovednosti a celkový vztah ke sportu. V naší tenisové akademii žáci tráví příjemné chvíle nemalou řadou soutěží a zábavných her. Nadaní žáci mají možnost věnovat se sportu na závodní úrovni.
Velkou pozornost věnujeme také správnému rozcvičení a strečinku.


ZÁVODNÍ TENIS

Vstup do závodního tenisu je umožněn všem hráčům, kteří trénují na výkonnostní úrovni.

Věkové kategorie:

  • minitenis 7 let a mladší
  • babytenis 9 let a mladší
  • mladší žactvo 10 – 12 let
  • starší žactvo 13 – 14 let
  • dorost 15 – 18 let
  • dospělí 19 let a starší
  • senioři 35 let a starší

Podmínky a program pro hráče, kteří se chtějí vydat na profesionální dráhu, ale i pro hráče, kteří prostě jen požadují maximální profesionální servis bez ohledu na své tenisové ambice.


REKREAČNÍ TENIS


Hrajete tenis pouze pro zábavu ale nejste spokojeni se svým výkonem? Jsme připraveni Vám s tím pomoci.
Zázemí akademie je připraveno i pro širokou sportovní veřejnost. Ať už hrajete pro zdraví, uspokojení ze hry nebo pro adrenalin z vítězství na hobby turnajích, rádi vás u nás přivítáme.